Σάββατο 21 Απριλίου 2012

Ο ΠΑΟΚ 27-19 το Κιλκίς

Ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε του ΓΑΣ Κιλκίς με 27-19 για την 21η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ ανδρών και ανέβασε το σερί σε 19 συνεχόμενουν αγώνες χωρίς ήττα στην Ελλάδα.
Αν και έδειξε να «κολλά» στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όπου σημείωσε μόλις ένα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ συνήλθε στο 2ο μέρος και με εκπληκτική άμυνα περιόρισε το Κιλκίς στο να πετύχει 8 γκολ, ενώ σημείωσε 14 τέρματα.
Τα δεκάλεπτα: 6-4, 12-8, 13-11, 16-13, 21-16, 27-19.
Οι συνθέσεις:
ΠΑΟΚ: Παλάσκας 7, Γουργούμης, Κοκώνης 1, Αποστολίδης Β., Κνέζεβιτς, Αποστολίδης Π., Πετρίδης 3, Ανγκελόφσκι 1, Ιωαννίδης 7, Τσακίρης 5, Σεβαστίδης 1, Τάτσης, Κεσίδης 2, Πίτσιος.
Κιλκίς: Κοτανίδης, Γκιντίδης 1, Κυπραίος 3, Μέτσης 2, Δεληγιάννης 1, Σισμανίδης 4, Δημάκης 2, Σκάρλος, Μέγκας 3, Γρηγοριάδης 2, Καλπακίδης, Τοκατσόγλου, Γουγλίδης, Γιαβασίδης.
Πέναλτι: 5/8 - 2/2
Δίλεπτες αποβολές: 5-5