Σάββατο 28 Απριλίου 2012

1η αγωνιστική ημ. φάσης Κορασίδων (2ος όμιλος)

Με νίκες ξεκίνησαν Προσοτσάνη και Νεα Ελβετία. Σε LIVE STREAM οι αγώνες του Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ από το http://aoprosotsanis.blogspot.com/. Το πρόγραμμα των αγώνων
ΑΡΙΩΝ - Α.Ο.ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 19:38Οι δύο ομάδες βγήκαν σφιγμένες στον αγωνιστικό χώρο με το σκορ να είναι ισόπαλο στα πρώτα εφτά λεπτά του αγώνα..!!Στη συνέχεια η ομάδα του Α.Ο.Προσοτσάνης έδειξε να πατάει καλύτερα, καταφέρνοντας να πάρει κεφάλι στο σκορ..Έτσι το πρώτο ημίχρονο, βρήκε την ομάδα του Α.Ο.Π. να προηγείται με 12-17..
Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίωρο του παιχνιδιού, με την ομάδα του Α.Ο.Π. να
έχει πιάσει έναν υψηλό ρυθμό παιχνιδιού..Η ομάδα του Αρίωνα προσπαθούσε να αντισταθεί, αλλά οι παίκτριες του Α.Ο.Π. ήταν συγκεντρωμένες στο στόχο τους και κατάφεραν να πάρουν την πολυπόθητη νίκη, κάνοντας ένα ιδανικό ξεκίνημα στον όμιλο τους..Τελικό σκορ αγώνα 19-38 με νικήτρια ομάδα τον Α.Ο.Προσοτσάνης...
Οι διαιτητές του αγώνα: Παρασκευούδης Νικόλαος & Ουζούνης ΔημήτρηςΟι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: (προπονητής:ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ Σ.) ΠΑΧΤΣΑΛΙΔΟΥ Δ., ΠΟΥΡΛΙΑΚΑ Κ., ΝΙΚΟΥ Α., ΜΑΝΟΥΣΑΡΙΔΟΥ Π., ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ Π., ΚΑΡΑΣΤΟΓΙΑΝΝΗ Α., ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Β., ΒΕΡΙΚΟΚΟΥ Β., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Μ., ΣΤΕΝΗΜΑΧΑΛΗ Ι., ΓΚΕΚΑ Θ., ΤΣΑΚΥΡΙΔΟΥ Ε., ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ Α., Χ"ΝΙΚΟΛΑΟΥ Μ.
Α.Ο.ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ: (προπονητής: Κιάκος Γιώργος, Δρανόβαλης Πέτρος) ΜΩΥΣΙΔΟΥ Π., ΔΕΡΜΕΤΖΗ Γ., ΣΤΟΥΓΙΑΝΝΙΔΟΥ Χ., ΠΕΓΙΟΓΛΟΥ Ι., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΠΑΥΛΟΥ Μ., ΚΑΡΑΜΟΥΔΑ Μ., ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ Μ., ΠΟΛΙΤΗ Α., ΤΟΣΚΑ Χ., ΣΜΥΡΛΗ Μ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Α., ΣΕΒΔΙΛΗ Μ., ΖΙΩΓΑ Ε.

ΝΕΑ ΕΛΒΕΤΙΑ - Α.Σ. ΦΕΡΩΝΑ 28:22
Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στην ομάδα του Φέρωνα και στην ομάδα της Νέας Ελβετίας...Η εξέλιξη του παιχνιδιού ήταν μοιρασμένη και για τις δύο ομάδες καθώς καθ' όλη περίπου τη διάρκεια του παιχνιδιού, αμφότερες συμβάδιζαν στο σκορ...Στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού κρίθηκε και ο νικητής του αγώνα..Η Νέα Ελβετία δεν μπόρεσε να αντεπεξέλθει στην πίεση του Φέρωνα, με αποτέλεσμα η ομάδα του Φέρωνα να πάρει κεφάλι στο σκορ και τελικά να κερδίσει το παιχνίδι με σκορ 28-22..!!
Οι διαιτητές του αγώνα: Ουζούνης Δημήτρης & Παρασκευούδης Νικόλαος
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Α.Σ.ΦΕΡΩΝΑΣ: (προπονητής:ΚΟΥΜΙΤΣΑΡΣΚΑ Ε.)ΜΑΧΑΝΙΔΟΥ Π., ΓΚΑΛΑΪΤΣΗ Ε., ΠΑΠΑΦΩΤΗ Γ., ΚΑΡΑΧΑΡΙΣΗ Ρ., ΣΤΡΙΜΠΙΝΟΥ Χ., ΔΕΛΗΣΑΒΒΑ Μ., ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ Ε., ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ Κ., ΤΣΑΟΥΣΙΔΟΥ Ε., ΠΛΩΜΑΡΙΤΟΥ Α., ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε., ΓΑΛΑΝΟΥΔΗ Β., ΤΣΑΚΕΛΙΔΟΥ Δ., ΛΟΥΡΗ Κ.
ΝΕΑ ΕΛΒΕΤΙΑ: (προπονητής: ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α.) ΜΑΡΙΝΑΚΗ Θ., ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ Σ., ΤΣΙΟΠΟΥ Ε., ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ Α., ΒΑΡΚΑΡΟΤΟΥ Χ., ΜΠΑΒΕΛΗ Χ., ΤΖΑΣΤΑ Α., ΣΜΥΡΝΙΟΥΔΗ Η., ΣΑΡΑΝΤΙΔΟΥ Α., ΒΑΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΚΑΡΑΒΕΛΗ Λ.