Κυριακή 22 Απριλίου 2012

24o πανελλήνιο πρωτάθλημα νεανίδων 2012

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε στην πόλη της Βέροιας η τελική πανελληνιά φάση για το πρωτάθλημα της κατηγορίας των νεανίδων. Μέσα σε αυτό το διήμερο 20 & 21 Απριλίου παρακολουθήσαμε τέσσερις ομάδες : ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ, ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ, ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ και ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ, να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό  για να διεκδικήσουν όχι μόνο μια καλή θέση αλλά την πρωτιά και να κατακτήσουν το πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Οι αγώνες που παρακολουθήσαμε ήταν γεμάτοι πάθος, ένταση, γρήγορο παιχνίδι και προσέφεραν άφθονο θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε στο κλειστό δημοτικό γυμναστήριο Βέροιας.
Την 1η θέση κατέλαβε ο ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ, την 2η θέση ο ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ, την 3η θέση ο ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ και την 4η η ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ.