Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

Με άμυνα για σεμινάριο ήρθε η εύκολη νίκη

Μια ακόμη νίκη...μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση για την ομάδα του Γιώργου Κρανάκη, όπου επικράτησε άνετα του Ποσειδώνα Λουτρακίου με σκορ 39-25 στον αγώνα που έληξε πριν λίγο (2/2) στο "Σπύρος Λούης" για την 12η αγωνιστική της Α1...Ενδεικτικό της εικόνας και της εξέλιξης του αγώνα είναι το γεγονός ότι μόλις στο 5' το σκορ ήταν 4-1, στο 11' ο ΑΣΕΔ βρισκόταν ήδη μπροστά στο σκορ με 10 γκολ διαφορά (11-1), ενώ το ημίχρονο έληξε με σκορ 21-10!!!
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο προπονητής του ΑΣΕΔ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές που είχε στη διάθεσή του, με την εικόνα να παραμένει ιδια.και στην επανάληψη και ο ΑΣΕΔ σημείωσε μεγάλη νίκη - την 10η φετινή στο πρωτάθλημα - φτάνοντας εύκολα στο τελικό 39-25.
AΣΕ ΔΟΥΚA- ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 39-25
Τα δεκάλεπτα: 6-1, 13-6, 21-10 (ημχ.), 27-15, 34-18, 39-25
ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Κρανάκης): Ζαλώνης 1, Αραπακόπουλος 1, Στουμπής Π. 2, Μουντζουρίδης 6, Γεωργίου 3, Τόμπρος 1, Τζηράς 8, Γκέρτσος 2, Ζαμπούνης 3, Νικολαΐδης 4, Αργυράκης 3, Στουμπής Δ. 1, Μαγκαφουράκης, Μισαηλίδης 2, Γεωργιάδης, Κοτελίδας 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Κώστας Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Σκρόμπιτς 1, Βαμβακάς 5, Πέρρος 8, Τούρκια 5, Μπάρμπας, Μπένα, Βουγιάνοβιτς 2, Βασιλειάδης, Παπαδόπουλος, Ρουμελιώτης 4, Χριστοδούλου, Δημητρόπουλος, Μουτσάι, Χατζηκωνσταντίνου Θ.
Διαιτητές: Καραπάνος-Χρόνης Δίλεπτα: 2-4 Πέναλτι: 2/4-3/3 Κόκκινη: 59:58 Πέρρος (για επικίνδυνο παιχνίδι δεν κρατήθηκε δελτίο)