Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2013

Πέρασε από το Λουτράκι ο ΠΑΟΚ

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο ΠΑΟΚ νίκησε 34-30 τον Ποσειδώνα στο Λουτράκι, αποδεικνύοντας πως βρίσκεται σε πολύ καλή φόρμα. Ο «δικέφαλος» του Βορρά έκανε ένα ποιοτικό ματς για 40 λεπτά και κατόρθωσε να προηγηθεί με 13 γκολ διαφορά (13-26). «Επιλέξαμε να ρίξουμε τον ρυθμό. Είχαμε τρεις στόχους να κερδίσουμε, να κάνουμε συντήρηση δυνάμεων και να δούμε και κάποια άλλα παιδιά. Είχαμε ένα εξαιρετικό 40λεπτο με πολύ καλή άμυνα και μυαλό στην επίθεση. Δείξαμε πως είμαστε σε καλή κατάσταση κόντρα σε μία μαχητική ομάδα», τόνισε ο προπονητής του ΠΑΟΚ Στέλιος Υετίων.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ- ΠΑΟΚ 30-34
Τα δεκάλεπτα: 5-6, 5-11, 10-18 (ημχ.), 13-26, 22-31, 30-34
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Κώστας Βλαχογεώργος): Σκρόμπιτς 4, Χριστοδούλου, Βαμβακάς 6, Πέρρος 5, Μουτσάι, Δημητρόπουλος, Τούρκια 1, Μπάμπης, Μπάρμπας, Μπένα, Βουγιάνοβιτς 9, Βασιλειάδης 3, Παπαδόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου Α., Ρουμελιώτης 2.
ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Ζάγκας, Παλάσκας 9, Γουργούμης, Πίτσιος 2, Κοκκώνης 1, Αποστολίδης 1, Ιλερής, Ορφανουδάκης, Πετρίδης 2, Τσακίρης, Τσίλης 1, Περβανάς 1, Τσάτσος 5, Καράγγελος 5, Σεβαστίδης 5, Κεσίδης. Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, δίλεπτα: 6-6, πέναλτι: 2/3-4/5