Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

ΔΙΚΑΙΗ ΜΟΙΡΑΣΙΑ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ

Πολύ σημαντικό παιχνίδι για την παραμονή στην κατηγορία έγινε στον Πλάτωνα με τον Άρη να υποδέχεται τον Πανελλήνιο. Μπορούσαν και οι δύο ομάδες να κερδίσουν, αλλά τελικά έμειναν στο 23-23. Ο Άρης ξεκίνησε καλύτερα (5-2 στο 11’) και κράτησε το προβάδισμα μέχρι τις αρχές του δευτέρου μέρους (15-13 στο 37’). Οι «Ολυμπιονίκες» με επιμέρους σκορ 5-1 πέρασαν μπροστά 16-18 στο 45’ και 17-19 λίγο αργότερα, αλλά οι γηπεδούχοι με σερί 3-0 γύρισαν ξανά το ματς σε 20-19 στο 51’ Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς πήγε γκολ- γκολ, ο Κλιμανόγλου έκανε το 23-22 στο 58’ και ο Βελιτσιάνος ισοφάρισε 23-23, 20 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Ο Άρης είχε την τελευταία επίθεση, αλλά δεν κατόρθωσε να πάρει την νίκη.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 23-23Τα δεκάλεπτα:4-2, 7-6, 11-11 (ημχ.), 15-14, 19-19, 23-23
ΑΡΗΣ (Τάκης Μελετάκος): Ρηγάκης 7, Αντωνόπουλος, Γαλανάκης, Μελετάκος 4, Γρηγοράκης 1, Αντύπας, Νιαρχάκος 2, Μαλανδρένιας, Χρηματόπουλος, Τριάντης 3, Μουρελάτος, Κλιμανόγλου 5, Χρόνης, Γραμματικόπουλος 1.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Δημήτρης Σκάρλος): Τζανακάκης, Σκοδριάνος, Δημήτρουλας 1, Ντράσα, Βελιτσιάνος 5, Τσιμούρτος 1, Σαμαράς 3, Παρασκευαϊδης, Παπανίκος, Χατσίκας, Χελιώτης, Λεωνίδας 12, Γερουλάνος Κ. 1, Γερουλάνος Α.
Διαιτητές: Καραπάνος- Τσακανίκας, Κόκκινη: 59:56 Σαμαράς (παρεμπόδιση στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, κρατήθηκε δελτίο), Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 3/3-3/3