Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2012

Συνεχίζει να εκπλήσσει ο Φοίβος

Σκληροτράχηλος και μαχητικός για άλλη μια φορά ο Φοίβος κατάφερε και κέρδισε για τέταρτο παιχνίδι, δείχνοντας ψυχραιμία στα κρίσιμα λεπτά. Αυτή τη φορά επικράτησε του Φιλίππου Βέροιας με 26-25 στις Συκιές. Η ομάδα του Δημήτρη Μασλαρινού εξελίσσεται σε ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος, όντας μια... ανάσα μακριά από την τετράδα των πλέι-οφ (5ος με 8 βαθμούς) αν και νεοφώτιστος στην κατηγορία!
Από την πλευρά των φιλοξενούμενων μίλησε ο προπονητής Κύρος Σαράφης: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για το ματς. Προσπαθήσαμε πολύ, γυρίσαμε το ματς από τα 7 γκολ, αλλά δεν αποφύγαμε τα λάθη. Δυστυχώς χάσαμε ένα ακόμα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες».
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 26-25
Τα δεκάλεπτα: 5-3, 8-6, 13-14 (ημχ.), 19-14, 21-19, 26-25
ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Μασλαρινός): Λαγούδης, Σαουλίδης 3, Λειβαδόπουλος 1, Μέτσης 7, Παρπούλας 2, Μποσνακίδης 1, Βότσης 6, Χατζηλάκος, Χατζηαγαπίου, Λιόλιος, Σταματιάδης 1, Νικολαϊδης Ν. 3, Παπαγεωργίου, Ανδρεαδάκης, Χατζηβακαλέλης 2, Νικολαϊδης Χ.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Κύρος Σαράφης): Κωστακίδης Π. 2, Τσιρογιάννης, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής 2, Ντόβας, Μπαντής 11, Δέλιος, Μάντζος, Ζλατάνος, Ρεμπελάκος 3, Κωστακίδης Θ., Παντελίδης, Δάσκαλος 2, Δραγκόλας 3, Δινάλης 2.

Διαιτητές: Νάσκος- Δεληγιαννίδης, δίλεπτα: 8-4, πέναλτι: 3/3-3/4