Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Αποκλεισμός για την Ορμή

Την δεύτερή της ήττα με αντίπαλο την Βαρντάρ γνώρισε στα Σκόπια η Ορμή Λουξ, στο πλαίσιο του τρίτου γύρου του EHF Cup.
Οι Πατρινές ηττήθηκαν την Κυριακή με 27-16και σε συνδυασμό με το 28-19 του πρώτου ματς αποκλείστηκαν από τη συνέχεια της διοργάνωσης.
Ο αχαϊκός σύλλογος, αν και έδειξε κάποια θετικά στοιχεία, είχε ένα κακό δεκάλεπτο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στις αρχές του δεύτερου με αποτέλεσμα να ανοίξει η ψαλίδα της διαφοράς και να έρθει το 27-16.
ΒΑΡΝΤΑΡ- ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ 27-16
Τα δεκάλεπτα: 2-2, 6-5, 12-7 (ημχ.), 18-9, 24-13, 27-16
ΒΑΡΝΤΑΡ (Ίντιρα Καστράτοβιτς): Ντιμίτροβιτς 2, Κίρι 1, Κίκοβατς 3, Κοστιούκοβα 1, Λόπουρ 6, Λουμπάναγια 2, Μανέφσκα 1, Ορέκοβα, Σαϊντοβα, Σαζντόφσκι 2, Στερίοβα 8, Στοίκοφσκα 1, Σβέτλοβα, Βινογκράντοβα, Ζαφίροβα, Ζούλκινα.
ΟΡΜΗ (Ράτκο Τζούρκοβιτς): Δημητρίου 1, Έλληνα 1, Ευαγγελίδου 4, Κασάπη, Κορομηλά, Ματαρόνα, Μίσκοβιτς, Μούρνου 6, Νούσια, Πένεφ 2, Στράτου 2
Παρατηρητής: Σέρμπου (Ρουμανία), Διαιτητές: Χάγιεκ- Μάχο (Τσεχία), Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 5/7-0/1