Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

Σασπένς και ισοπαλία στο ντέρμπι των γυναικών

Με μία αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας (23-23) από την Άρτα κόντρα στην Αναγέννηση και έτσι οι δύο ομάδες εξακολουθούν να ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας μετά από πέντε αγωνιστικές. Η ομάδα της Άρτας αν και προηγήθηκε με 22-18 στο 55' έχοντας κάκιστες επιλογές στο τελευταίο 5λεπτο από την πιεστική άμυνα του ΠΑΟΚ, ισοφαρίστηκε 23-23 που ήταν και το τελικό σκορ.
ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ Αναγέννηση Άρτας - ΠΑΟΚ 23:23
Δεκάλεπτα: 3-4, 9-8, 12-11 (ημίχ.), 17-14, 20-16, 23-23
Αναγέννηση Αρτας: Ναουμόσκα, Μπαλάφα 2, Σκουτέλα 2, Ιωάννου 2, Σκάρα 2, Στανκούτε 5, Γιόνκα, Βράτσεβα 1, Δημητρίου 1, Ματαρόνα 2, Κόπιου, Ποιμενίδου 6, Κατσώλη, Μαυρομάτη
ΠΑΟΚ: Ιωαννίδου, Παπαβασιλείου, Νούλα 1, Παυλίδου, Ανθίτση 2, Σελεμίδου, Τζέριτς, Μούρνου 5, Ράτσικα, Δημήτρη, Προκοπίδου 6, Στρατάκη 3, Παπάζογλου, Μάστακα 3, Παπαδοπούλου 3