Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

Πρώτη νίκη για τον ΓΣ Χανίων επί του Άρη Νικαίας

Την πρώτη νίκη του στη φετινή Α2 χάντμπολ των ανδρών πέτυχε ο ΓΣ Χανιά, που στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής επικράτησε του Άρη Νικαίας με 30-25, στο κλειστό Κλαδισσού. Η ομάδα του Τάκη Μελετάκου, παρά το γεγονός των πολλών απουσιών (κατέβηκε με 11 παίχτες), κατάφερε να έχει το προβάδισμα στο πρώτο μισό και με τη λήξη του ημιχρόνου βρέθηκε να προηγείται στο σκορ με 14-16.
Με την έναρξη της επανάληψης, η ομάδα του Δημήτρη Πουλιδάκη,με πολύ καλή αμυντική λειτουργία με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να προηγηθεί με 19:18 στο 40ο λεπτό και δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα, μέχρι το τελικό 30-25.
Για τον ΓΣ Χανιά πρώτος σκόρερ ήταν ο Αλυγιζάκης με 11 γκολ και τον ακολούθησαν οι Στέφανος Κοκολοδημητράκης και Λαδάκης που σημείσωσαν από 4 γκολ. Για τον Άρη Νικαίας, ο Χανιώτης Γρηγοράκης και ο Μπουλούμπασης σημείωσαν από 5 τέρματα.
ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 30:25Πεντάλεπτα 03-02,05-04,06-07,09-11,11-13,14-16 (ημιχ) 18-16,19-18,22-19,26-20,29-22,30-25 (τελ)
Γ.Σ. Χανίων (Δ. Πουλιδάκης): Μαλεφάκης, Σαμαράς, Αναστασάκης 1, Λαδάκης 4, Αποστόλου 1, Παπαϊωάννου 1, Μελιόπουλος 1, Αλυγιζάκης 11, Σπυρλιδάκης, Μυντιλάκης 3, Σινιοράκης 2, Κοκολοδημητράκης 4, Καμπανιέρης 2
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Π. Μελετάκος) Κυριακίδης 1, Τσιούτας 2 , Μπαρμπαράκης 2, Χαρμπής 4, Γρηγοράκης 5, Καραστέργιος 3, Μπουλούμπασης 5, Κουρεντζής 1, Μπελεχρής (Τ/Φ), Χρόνης (Τ/Φ), Σωτηράκης 2