Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2013

Βαριά ήττα των Νέων από τη Δανία

Βαριά ήττα με 33-11 (16-7 ημίχρονο) από την πανίσχυρη Δανία γνώρισε η Εθνική Νέων στον δεύτερο αγώνα της για τον 3ο όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου πρωταθλήματος του 2013 στο Μιχαλόβτσε. Η μεγάλη διαφορά των 22 τερμάτων, δημιουργήθηκε ουσιαστικά στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο το επιμέρους σκορ ήταν 17-4 υπέρ των Σκανδιναβών. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ολοκληρώνει αύριο (19:00) κόντρα στην οικοδέσποινα Σλοβακία.
ΕΛΛΑΔΑ- ΔΑΝΙΑ 11-33 (7-16)
ΕΛΛΑΔΑ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αποστολίδης 2, Αραπακόπουλος, Χατζηβακαλέλης, Γρηγοριάδης 2, Ιωάννου 1, Καφαντάρης 2, Κατσίκης, Κωστακίδης, Μελετάκος, Μπουκοβίνας, Παπαδόπουλος, Πασσιάς, Σαρηγιαννίδης, Σειρεκίδης 4, Ζαχάρης, Ζλατάνος.
ΔΑΝΙΑ (Τόμσεν Σαμπρόε): Άντερσον 6, Ελεμπάεκ 5, Λάνγκερχουους 5, Μπας Χάνσεν 3, Κρίστενσεν 3, Βάεβερ 3, Άλμπερτσεν 2, Μπαγκόε 2, Μπούγκε Γιένσεν 2, Άντονσεν 1, Κρίστενσεν 1, Μπες, Μπόισεν, Φρις, Γιάκομπσεν, Μούσινγκ Νίλσεν.
Διαιτητές: Ναμποκάου- Κούλικ (Λευκορωσία), Παρατηρητής: Ζαμπζίνσκι (Πολωνία), Δίλεπτα: 3-1, πέναλτι: 0/1-1/1.