Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2013

Στην 5η θέση ο Ποσειδώνας

Μέχρι την 5η αγωνιστική δεν είχε ούτε ένα πόντο και συγκαταλέγονταν στις ομάδες που θα παλέψουν για την παραμονή στην κατηγορία. Μετά το τέλος της 10ης αγωνιστικής ο Ποσειδώνας Λουτρακίου έφτασε μια... ανάσα από την πρώτη τετράδα, καθώς ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.
Η ομάδα της Κορινθίας νίκησε 27-23 τον Άρη Νίκαιας, σημειώνοντας την 5η νίκη του στα 6 τελευταία παιχνίδια και πλέον έφτασε τους 10 βαθμούς!
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, αλλά στο δεύτερο ο Ποσειδώνας ξέφυγε στο σκορ και στο τελευταίο δεκάλεπτο λύγισε τον αντίπαλο του, που δεν άντεξε στον ίδιο ρυθμό.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ-ΑΡΗΣ Ν. 27-23
Τα δεκάλεπτα: 4-3, 8-8, 13-12 (ημχ.), 19-16, 21-19, 27-23
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Σκρόμπιτς, Βαμβακάς 2, Πέρρος 8, Μουτσάι, Τούρκια 4, Μπάρμπας, Μπένα, Βουγιάνοβιτς 4, Βασιλειάδης 2, Παπαδόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου Α., Ρουμελιώτης 4, Χριστοδούλου 2, Δημητρόπουλος, Παλαιολόγος
ΑΡΗΣ (Τάκης Μελετάκος): Ρηγάκης 4, Κουρής, Κλημανόγλου 5, Μπουλούμπασης, Γαλανάκης, Μελετάκος Γ., Γιουρούκης, Μαλανδρένιας, Χατσίκας 5, Μουρελάτος, Χρόνης, Γραμματικόπουλος 3, Καραστέργιος 2, Λεωνίδας 4, Μανουσέλης
Διαιτητές: Τσάκωνας- Μερτινιάν Πέναλτι: 2/3-1/2 Δίλεπτα: 4-5