Σάββατο 31 Μαρτίου 2012

Πήρε βαθμό ο Δούκας από το Φίλιππο 1 δευτερόλεπτο πριν την λήξη

Aπό ένα ημίχρονο μοιράστηκαν Δούκας και Φίλιππος στο ΔΑΪΣ και μαζί τους βαθμούς μετά το ισόπαλο 24-24. Στο πρώτο ημίχρονο οι Βεροιώτες με τον Μπαντή να σκοράρει κατά ριπάς κατάφεραν να έχουν ένα προβάδισμα ασφαλείας, όμως στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό αντιστράφηκε. Ο Δούκας στο τελευταίο δεκάλεπτο εκμεταλλεύτηκε την επιθετική δυστοκία του Φιλίππου (μόλις ένα γκολ στο 55ʼ) αλλά και τα λάθη που έκανε στο τελευταίο λεπτό και με τον Τζηρά ισοφάρισε στο 59ʼ59ʼʼ.
Τα δεκάλεπτα: 5-8, 5-13, 7-16 (ημ.), 13-20, 17-23, 24-24
Δούκας (Γ. Κρανάκης): Μουντζουρίδης 4, Γεωργίου 4, Τζηράς 1, Γκέρτσος 3, Ζαμπούνης 2, Νικολαϊδης 5, Αργυράκης, Παπαδιονυσίου, Τσακνής, Τσανιδάκης, Μαγκαφουράκης, Μαστορογιάννης 3, Κοτελίδας, Ακάλεστος 2.
Φίλιππος Β. (Ν. Κούγιας): Ευαγγελόπουλος, Κωστακίδης 2, Αρβανιτίδης, Δεληγιάννης 6, Δέλιος, Κωσταράκης 1, Κουρουμλίδης 1, Μπαντής 9, Μάντζος 1, Παπαδόπουλος 4, Ρεμπελάκος, Δάσκαλος, Δινάλης, Κάργατζης
Διαιτητές: Τσάκωνας-Χασκής Δίλεπτα: 1-3 Πέναλτι: 2/3-0/0 Κόκκινη: 59ʼ52ʼʼ Παπαδόπουλος (επικίνδυνο παιχνίδι-κρατήθηκε δελτίο)