Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

Μεγάλη νίκη των Γιαννιτσών

Σε ένα συναρπαστικό ματς ο Μέγας Αλέξανδρος πήρε την μεγάλη νίκη με 22-21 επί του ΠΑΟΚ στα Γιαννιτσά στο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 18-20 55’, αλλά με σερί 3-0 ο Μέγας Αλέξανδρος πέρασε μπροστά 21-20 στο 59’. Η Προκοπίδου ισοφάρισε 21-21 στο 59:30 και το γκολ της νίκης σημείωσε η Ιωάννα Παπαδοπούλου στο 59:40, δηλαδή 20 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε για διαμαρτυρία η προπονήτρια του ΠΑΟΚ Γρηγορία Γκόλια. Ο τεχνικός του Μεγάλου Αλεξάνδρου Κύρος Σαράφης, σχολίασε: «Συγχαρητήρια στα κορίτσια για το πάθος τους. Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό. Κάναμε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο , αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανατρέψαμε όλο το σκηνικό».
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΠΑΟΚ 22-21
Τα δεκάλεπτα: 2-4, 4-8, 8-11 (ημχ), 11-14, 17-17, 22-21
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κύρος Σαράφης): Παρασκευαϊδου, Γιαντσή, Αναστασίου, Παπαδοπούλου Μ. 4, Γεωργιάδου, Παπαδοπούλου Ι. 2, Τρελλοπούλου, Ιωαννίδου 2, Πιπιλακίδου 2, Τσιτσούκη, Χατζηπαρασίδου 7, Μπατζαρακούδη 5, Παπαδοπούλου Α.
ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Κορονιάρη, Κακιούση, Γούσιου, Σισαούρι, Νούλα 5, Προκοπίδου 2, Λογδανίδου 9, Σημαιοφορίδου, Τραίκοβιτς 5, Ξενοφώντος, Τσιώτα, Βασιλειάδου, Τραπεζανλή.
Διαιτητές: Τόλιος- Παπαδόπουλος, Κόκκινη: 59:45 Γκόλια (εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο και απώθησε τον διαιτητή), δίλεπτα: 7-7, Πέναλτι: 3/5-4/5