Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

Ηττήθηκε η Νέα Ιωνία από τη Zug

Την ήττα με 33-22 από την Ζουγκ στην Ελβετία γνώρισε η Νέα Ιωνία στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τον 2ο γύρο του Κυπέλλου Κυπελλούχων Γυναικών. Η Ελληνική ομάδα έμεινε κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (15-12), αλλά στην επανάληψη δεν άντεξε στην πίεση με αποτέλεσμα η διαφορά να ξεφύγει και να χάσει σχετικά εύκολα. Αύριο στις 17:00 στο δεύτερο ματς η Νέα Ιωνία θα προσπαθήσει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις με μία καλή εμφάνιση, αφού η πρόκριση φαίνεται να έχει ήδη κριθεί υπέρ της Ελβετικής ομάδας.ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ- ΖΟΥΓΚ 22-33 (12-15)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παπά 11, Τσάκαλου 5, Σλιάκοβα 3, Χρυσή 1, Κοντοστεργίου 1, Μασμανίδου 1, Χοτοκουρίδου, Χρονοπούλου, Ευκαρπίδου, Καλασνίκοβα, Κεπεσίδου, Κοτσαμπουικίδου, Μαυρογεώργη Ν., Μαυρογεώργη Ζ.
ΖΟΥΓΚ: Ζαβέ 5, Ράβλιτς 5, Καβαλάρι 4, Γκάνζ 3, Ινέιχεν 3, Σέρερ 3, Χάαγκ 2, Μαζέ 2, Ομπερλί 2, Σβάρντερ 2, Βαίτι 2, Μπέτχαρτ, Γκουέρνερ, Ινες, Κρίστιτς, Τράμπερ.
Διαιτητές: Βούγιαζιτς- Καζανέγκρα (Μαυροβούνιο), Παρατηρητής: Μέντβεντ (Σερβία), Δίλεπτα: 2-1, πέναλτι: 1/1-1/1