Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

ΕΣΧΑ Εφήβων: Ντέρμπι στο Κερατσίνι με νικητή τον Ολυμπιακό

Ντέρμπι ήταν το χθεσινό παιχνίδι μεταξύ Άρη Νικαίας και Ολυμπιακού Κερατσινίου, για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΧΑ. Ο Άρης Νικαίας μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο η λήξη του οποίου τον βρήκε να προηγείται με 12:9. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε αντίστροφα, με τον Ολυμπιακό Κερατσινίου να παίρνει τα ηνία του αγώνα και αφού ισοφάρισε το σκορ σε 12¨12 στο 35', αύξησε σταδιακά το προβάδισμα του φτάνοντας να προηγείται με 3 γκολ (19:22) στο 55', σημείο στο οποίο ουσιαστικά κρίθηκε το παιχνίδι. Στα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι το τέλος του αγώνα, ο Άρης προσπάθησε, χωρίς να τα καταφέρει, να γυρίσει το παιχνίδι, το οποίο βρήκε νικητή τον Ολυμπιακό με 21:22.
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 21-22
Κλειστό Κερατσινίου 21:00
Διαιτητές: Συρεπίσιος - Περδικούρης
Πεντάλεπτα: 02-00, 04-01, 05-02, 06-04, 09-08, 12-09 (ημ.) 09-13, 12-12, 13-14, 15-17, 15-18,
19-22, 21-22 (τελικό)
2λεπτα 6-4 , Ρίψεις 7μ: 2/3, 4/7
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ): ΓΙΑΜΠΟΥΡΑΝΗΣ (Τ/Φ), ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ (Τ/Φ), ΤΑΒΛΑΡΙΔΗΣ 1 ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 5, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΓΟΥΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΜΠΑΡΜΠΑΡΑΚΗΣ 8, ΣΟΦΙΟΣ 3 ΧΑΡΜΠΗΣ 1, ΚΟΥΡΕΝΤΖΗΣ ΝΑΣΟΣ 1, ΚΟΥΡΕΝΤΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ, ΠΟΤΑΜΟΥΣΗΣ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (ΓΙΟΚΑΡΙΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ): ΣΑΒΒΑΚΗΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΤΣΙΜΗΣ 1, ΠΕΤΡΑΚΟΣ 5, NDREU JYRGEST 3, ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 1, ΣΑΜΑΡΑΣ 9, ΣΑΡΡΗΣ, ΚΩΣΤΑΡΑΣ, ΝΑΚΟΣ, ΜΠΑΛΤΑΔΟΥΡΟΣ 3, ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ, ΚΑΣΕΡΟΠΟΥΛΟΣ, NDREU STILIAN