Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2011

Ξέφρενη πορεία ο Διομήδης!

Η ομάδα του Άργους έχει το απόλυτο στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εκτός έδρας και του Δούκα με 27-26.
Μετά την ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ, ο Διομήδης πήρε μία ακόμα σημαντική νίκη απέναντι σε ομάδα που διεκδικεί τον τίτλο, τον Δούκα και μάλιστα στο Δαΐς!
Το συγκρότημα του Δημητρούλια επιβλήθηκε εκτός έδρας με 27-26 και έγινε η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα που μετράει μόνο νίκες στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές, δείχνοντας από νωρίς… άγριες διαθέσεις.
Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να «χτίζουν» διαφορά μετά το 8ο λεπτό, κλείνοντας το ημίχρονο με προβάδισμα 7 γκολ (8-15). Ο Μουντζουρίδης προσπάθησε να κάνει την ανατροπή για το Δούκα στο 2ο ημίχρονο, πρωταγωνιστώντας στην επιστροφή των γηπεδούχων, οι οποίοι μείωσαν σε 22-23. Ο Μεγαλοοικονόμου αύξησε τη διαφορά στο 58’ για τον Διομήδη (25-27), ο Νικολαΐδης μείωσε στο γκολ (26-27), αλλά η τελευταία επίθεση των γηπεδούχων δεν κατέληξε σε τέρμα.
Τα δεκάλεπτα: 3-4, 6-11, 8-15 (ημχ), 14-20, 21-23, 26-27
ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Κρανάκης): Μουντζουρίδης 12, Γεωργίου, Τόμπρος, Τζηράς 2, Γκέρτσος 4, Παπαδιονυσίου 3, Νικολαϊδης 4, Αργυράκης, Γεωργιάδης, Κοβογλανίδης, Μαστορογιάννης 1, Μαγκαφουράκης, Κοτελίδας, Ακάλεστος.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Τσούλος, Ζαραβίνας 6, Μεγαλοοικονόμου 7, Κρεμαστιώτης, Πασσάς, Πριόβολος, Μάλλιος 2, Νούγκοβιτς, Μαραγκός, Σαμαράς 3, Σπέντζος, Μούγιτς, Ουρόσεβιτς 1, Τάσκοβιτς 8.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, δίλεπτα: 5-6, πέναλτι: 5/5-1/2.