Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2012

ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Άργος, ο Δούκας επιβλήθηκε 30-24 του Διομήδη με την ομάδα των «εκπαιδευτηρίων» να προηγείται 18-12 και στο ημίχρονο. Ο Δούκας αγωνίστηκε με μία ανοιχτή άμυνα που μπλόκαρε τον Διομήδη –που δεν είχε στην διάθεση του τον Δεληγιάννη- και έτσι κατόρθωσε να βρίσκεται μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του ματς. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την αντιαθλητική ενέργεια του Σέρβου αριστερού ίντερ του Διομήδη Νταβόρ Τάσκοβιτς που χτύπησε εκτός φάσης με αγκωνιά τον πίβοτ του Δούκα Γιώργο Τόμπρο στις αρχές του ματς. Ο αγώνας διεκόπη για περίπου δέκα λεπτά, προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες στο πρόσωπο του Τόμπρου, ενώ ο προπονητής των «Λύκων» Δημήτρης Δημητρούλιας έθεσε εκτός συνέχειας τον αθλητή του, ο οποίος αναμένεται να τιμωρηθεί και από την διοίκηση της ομάδας.
*Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Λουτράκι ο Ποσειδώνας επικράτησε 25-21 του Άρη Νίκαιας.