Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

ΑΕΚ- ΠΑΟΚ 27-20

Πηγή: olapaok.gr
Οι "ασπρόμαυροι" προηγήθηκαν με 10-7 στο πρώτο μέρος του αγώνα με την ΑΕΚ, κατέρρευσαν όμως, στο δεύτερο μισό γνωρίζοντας στο τέλος την ήττα με 27-20 από την Ένωση. Ένταση και διακοπή του αγώνα στο α΄ ημίχρονο στο κλειστό του Βύρωνα, με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να αποχωρούν για ενάμιση λεπτό στα αποδυτήρια. "Εχθρική" σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού η ατμόσφαιρα

Το μπλακ-άουτ που υπέστη από τα πρώτα λεπτά του β΄ μέρους, ήταν η αιτία για να γνωρίσει ο ΠΑΟΚ την ήττα στο πρώτο παιχνίδι του στο φετινό πρωτάθλημα. Ο "Δικέφαλος' έχασε με 27-20 από την ΑΕΚ στο κλειστό του Βύρωνα, παρότι προηγήθηκε στο τέλος του α΄ ημιχρόνου με 10-7. Χαρακτηριστικό του "μπλοκαρίσματος" των φιλοξενούμενων είναι το γεγονός πώς στα πρώτα 12 λεπτά του β΄ ημιχρόνου πέτυχαν μόνο δύο τέρματα, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που σημείωσαν εννιά. Εχθρική η ατμόσφαιρα στις εξέδρες και ρίψη αντικειμένων που προς το τέλος του πρώτου μέρους "ανάγκασε" τους φιλοξενούμενους να αποχωρήσουν για 1,5 λεπτό στα αποδυτήρια .
Ο ΑΓΩΝΑΣ
1' Ξεκίνησε ο αγώνας
* Η επτάδα του ΠΑΟΚ Κνέζεβιτς, Τσακίρης, Κοκκώνης, Πετρίδης, Ανγκελόφσκι, Μισυρλής, Σεβαστίδης
* Η επτάδα της ΑΕΚ Κουλούρης, Βακάλης, Γεωργιάδης, Μπακαούκας, Μαξίμοβιτς, Τσαούσης, Κοκολοδημητράκης
1' 1-0 η ΑΕΚ με τον Κοκολοδημητράκη
2' 1-1 ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσακίρη
3' 1-2 ο Κοκκώνης
5' 1-3 προβάδισμα με δύο γκολ για τον ΠΑΟΚ με δεύτερο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσακίρη
6' 2-3 μειώνει ο Μπακαούκας
7' 3-3 ισοφαρίζει η ΑΕΚ με τον Μπακαούκα
7' 4-3 η ΑΕΚ με τον Μαξίμοβιτς
9' 4-4 ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ με τον Κοκκώνη
11' Παίρνει ξανά το προβάδισμα η ΑΕΚ με τον Γιαννόπουλο
12' Δίλεπτη αποβολή στον Τσακίρη (ΠΑΟΚ)
16' 6-6 ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ με τον Σεβαστίδη
22' 6-7 μπροστά ο ΠΑΟΚ με τον Παλάσκα
23' 6-8 προβάδισμα δύο γκολ για τον ΠΑΟΚ
24' 6-9 σημαντικό προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ με γκολ του Τσακίρη
Ένταση μεταξύ των δύο προπονητών, Αρβανίτη και Υετίωνα, από την κερκίδα εκτοξεύονται αντικείμενα και οι παίκτες του ΠΑΟΚ φεύγουν στα αποδυτήρια. Η ένταση ξεκίνησε από τις διαμαρτυρίες του προπονητή της "Ένωσης" όταν γινόταν αλλαγή ο Κοκκώνης
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του ΠΑΟΚ και ο αγώνας ξαναρχίζει. Όλοι οι παίκτες του "Δικεφάλου" δέχονται κίτρινη κάρτα
27' 6-10 σημαντικό προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ
28' Μειώνει η ΑΕΚ, 7-10
* Η ΑΕΚ σημείωσε γκολ μετά από 13 λεπτά αγώνα
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
Με σημαντικό προβάδισμα πάει ο ΠΑΟΚ στα αποδυτήρια, καθώς προηγείται με 7-10. Ο "Δικέφαλος" παίζει πολύ καλή άμυνα, που έχει αναγκάσει την ΑΕΚ να μην μπορεί να σκοράρει. Ενδεικτικό είναι ότι η Ένωση είχε να σημειώσει γκολ 13 λεπτά.
2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ
31' Άρχισε το δεύτερο μέρος
31' Μειώνει σε 8-10 ο Μπακαούκας με πέναλτι
32' 9-10 μειώνει ο Τσαούσης
32' 10-10 ισοφαρίζει η ΑΕΚ
* Ο ΠΑΟΚ μπήκε νωθρά στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε 3' έχασε το προβάδισμα των τριών γκολ που είχε με το τέλος του πρώτου μέρους
34' 11-10 προβάδισμα για την ΑΕΚ με τον Μπακαούκα
34' 11-11 ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ με τον Πίτσιο
35΄12-11 μπροστά η ΑΕΚ και πάλι με τον Μπακαούκα. Ο Υετίων πρέπει να βρει λύση για να σταματήσει τον παίκτη των γηπεδούχων
48΄ 19-13 με γκολ του Μαξίμοβιτς
Οι φιλοξενούμενοι χρειάζονται ένα "ξέσπασμα"
20-14, μετά από γκολ των Μαξίμοβιτς, Κοκκώνη
52΄ 22-15, για την ΑΕΚ
52΄ 23-15 για τους γηπεδούχους με τον Ασαρίδη, ο ΠΑΟΚ έχει χάσει την επαφή με το σκορ
58΄ 27-20 μειώνουν οι φιλοξενούμενοι
Τελικό σκορ 27-20 νίκη για την ΑΕΚ. Ο ΠΑΟΚ στο β΄ μέρος δεν θύμισε σε τίποτα τον πραγματικό εαυτό του