Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2013

ΠΑΟΚ - Αερωπός 34-22

Με καλή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ επικράτησε του Αερωπού Έδεσσας στη Μίκρα με 34-22, στο τρίτο φιλικό της σεζόν.Με τους τερματοφύλακες Γουργούμη (30 λεπτά), Ορφανουδάκη (15 λεπτά) και Ζάγκα (10 λεπτά) σε πολύ καλή μέρα, τους εξτρέμ Τσακίρη και Νικολαΐδη να δίνουν επιθετικές λύσεις και το Νίκο Κοκώνη να είναι αλάνθαστος επιθετικά, ο ΠΑΟΚ έφτασε έυκολα στη νίκη, κυρίως χάρη σε ένα ξέσπασμα στο πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερους μέρους, όταν και έκανε ένα σερί 7-1.
Αδυναμίες υπάρχουν, με κυριότερη την έλλειψη αριστερόχειρα περιφερειακού (αναμένονται για δοκιμή δύο Σέρβοι εντός της εβδομάδας), ενώ σημαντική ήταν σήμερα και η απουσία του Κώστα Βότση.
Τα δεκάλεπτα: 5-4, 9-7, 15-12 (ημχ) 22-15, 25-17, 34-22
Δίλεπτες αποβολές: 0-2, Πέναλτι 4/5 - 0/3.
Τα γκολ του ΠΑΟΚ: Νικολαΐδης 7, Τσακίρης 8 (4/4 πέναλτι), Κοκώνης 5, Πετρίδης 4, Τσίλης 3, Ιλερής 2, Παλάσκας 3, Κεσίδης 1, Τσεσμετζίδης 1.