Σάββατο 16 Μαρτίου 2013

Νίκη οξυγόνο για Φίλιππο

Σπουδαία από βαθμολογική άποψη νίκη σημείωσε ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτες ήταν καλύτεροι και επικράτησαν δίκαια του μαχητικού Φοιβου με 26-22. Στο πρώτο μέρος, ο Φίλιππος μπήκε δυνατά και μετά το δεκάλεπτο επέβαλε τον ρυθμό του και ξέφυγε στο σκορ. Ο Φίλιππος προηγήθηκε με 10-5 στο 18' και 14-8 στο 25'.
Στο δεύτερο μέτος ο Φίλιππος έκανε μια μικρή κοιλιά και είδε τον Φοίβο να μειώνει σε 20-19 και να απειλεί με ισοφάρισε, αλλά η απόκρουση του Κορωνά και τα τέρματα που ακολούθησαν, έφεραν τους Βεροιώτες στο 24-19 στο 50'. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Βεροιωτες είχαν πρόβλημα στο σκοράρισμα, αλλά με την αποτελεσματική τους άμυνα κράτησαν το προβάδισμα και πήραν τη νίκη.