Πέμπτη 28 Μαρτίου 2013

Πρωταθλητής Κ. Μακεδονίας στους παίδες ο Ζαφειράκης που κέρδισε 31-28 τον Φίλιππο

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι παίδες του Ζαφειράκη έναντι της αντίστοιχης ομάδας του Φιλίππου Βεροίας. Στο μεγάλο ντέρμπι της Ημαθίας, η ομάδα της Νάουσας επικράτησε της Βέροιας με τελικό σκορ 31-28.Η πρωτοπορία στο σκορ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού εναλλασσόταν με τον Φίλιππο να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 1 γκολ (15-16) στο ημίχρονο και τον Ζαφειράκη να ανεβάζει την απόδοσή στην επανάληψη και να μην χάνει το προβάδισμα μετά το 40’.
Με τη νίκη επί του Φιλίππου και την νίκη επί του Μίλωνα Γιαννιτσών με σκορ 32-24, οι παίδες του Ζαφειράκη αναδείχθηκαν και μαθηματικά πλέον πρωταθλητές Κεντρικής Μακεδονίας.
Θυμίζουμε ότι η ομάδα των παίδων έχει κατακτήσει την πρώτη θέση στο πανελλήνιο για 4 συνεχείς χρονιές και με την φετινή χρονιά έχει αναδειχθεί συνολικά 5 συνεχείς χρονιές πρωταθλήτρια Κεντρικής Μακεδονίας.

Δεκάλεπτα: 4-5, 13-9, 15-16 (Ημίχρονο), 18-19, 25-24, 31-28 (Τελικό).