Δευτέρα 24 Νοεμβρίου 2014

Επανήλθε στις νίκες ο Πρωτέας

Επανήλθε στις νίκες ο Πρωτέας, ύστερα από την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας από τον Αερωπό στην έδεσσα. Αυτή τη φορά η ομάδα του Κύρου Σαράφη επικράτησε του Φαίακα Κέρκυρας με 31-22 κρατώντας το αήττητο στο ΔΑΚ Άρτας. Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα, απέναντι στον Φαίακα που κατέβηκε με 11 αθλητές στη σύνθεση του, το οποίο διεύρυναν σταδιακά, για να φτάσει το ημίχρονο που βρήκε τον Πρωτέα προηγούμενο με 15-8. Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πρωτέα να είναι πολύ καλός και να εκμεταλλεύεται την κούραση του Φαίακα, με αποτέλεσμα η ψαλίδα να ανοίξει και το σκορ να κλείσει στο 31-22.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ 31-22
Πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 6-3, 8-4, 11-4, 15-8 (ημ.) 18-9, 20-12, 23-15, 24-16, 28-18, 31-22 (τελ)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ(Σαράφης): Μάκης, Τσέλιος Π. 3, Παπανδρέου, Ντάλας 6, Κίτσος 2, Τσέλιος Ν. 7, Γιολδάσης 6, Τσούλος, Φωτίου, Γεροδήμος, Μακρής Κ. 4, Κώστας, Βουγιάνοβιτς 2, Μπίζγκα, Κολιός 1, Μακρής Δ.
ΦΑΙΑΚΑΣ (Τριβιζάς) : Γκόρο, Κολοβός 8, Μουμούρης 1, Σαμοΐλης 2, Νάστος 2, Ασμάνογλου, Κουλούρης, Αρβανίτης 5, Αλαμάνος 3, Μωραΐτης 1, Ντούρος
Διαιτητές: Βέργος - Τσατσαρώνης