Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

Στο τέλος τη νίκη τα Βριλήσσια

Τη νίκη πήραν τα Βριλήσσια μεσα στο Κερατσίνι σε ενα παιχνίδι που είχε αρκετές διακυμάνσεις κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Οι παίχτες του Γιάννη Γαλάνη μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο όσο περνούσε η ώρα μεγάλωνε, για να φτάσουμε στην ανάπαυλα το σκορ να είναι 10-16 για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού.
Με την έναρξη του Β ημιχρόνου ο Ολυμπιακός Κερατσινίου εμφανίστηκε εντελώς διαφορετικός και με καλή άμυνα άρχιζε να ψαλιδίζει τη διαφορά,
καταφέρνοντας να βρίσκει λύσεις στην επίθεση με τους Ματθιάδη και Κλημάνογλου, ισοφαρίζοντας το σκορ 45' σε 21-21 και το παιχνίδι απέκτησε εκ νέου ενδιαφέρον. Από εκείνο το σημείο τα Βριλήσσια βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία και πήραν εκ νεου το προβάδισμα το οποίο κράτησαν μέχρι το τέλος για να διαμορφωθεί το σκορ σε 27-30
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 27-30
Πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 5-9, 6-10, 9-13, 10-16 (ημ.) 13-18, 17-20, 21-21, 21-25, 23-27, 27-30 (τελ)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ(Τεγγελίδης): Παντελάκης, Λιώρης, Σαμαράς 3, Νικολαου, Κουλακάρης 1, Ndreu J., Πετράκος 2, Ndreu S., Στυλιανός, Τσακίρης, Ματθιάδης 10, Γκίκας 2, Οικονομίδης 1, Λοπαρνάκης 1, Μπανιάς, Κλημανόγλου 8
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Γαλάνης): Τσικογιαννόπουλος 1, Σκουλάς, Ντούσικος 2, Λιάλιος 3, Κορμάζος 2, Καραδήμας, Νικολακόπουλος 6, Κλεώπας 1, Ρηγάκης 3, Καμπούρης, Μωραΐτης, Τσιβρανίδης, Σομπιρακούλ 7, Χατζηκωνσταντίνου 4, Σταύρου, Αλικάκος 1
Διαιτητές: Καρατζίνας - Ψύλλος