Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ– ΑΕΚ 16-27

Συντάκτης: Onsports Team

Χάρη στο… ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο μετά το 12-12 η Ένωση κατάφερε να πάρει το «διπλό» στη Νέα Ιωνία, με πρωταγωνιστή τον Μπακαούκα
Νικήτρια έφυγε από το κλειστό της Νέας Ιωνίας η ΑΕΚ που αντιμετώπισε το ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣκαι κατάφερε να επικρατήσει με 27-16. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν την ελαφρά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπορούσαν να ξεφύγουν στο σκορ με τους γηπεδούχους να μένουν στη διεκδίκηση της νίκης. Όμως στο δεύτερο μέρος μετά το 12-12 η Ένωση στηρίχθηκε στην αμυντική της λειτουργία και «άνοιξε» την ψαλίδα παίρνοντας τελικά τη νίκη, στην οποία είχε σημαντική συμβολή ο Μπακαούκας με 7 γκολ.
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 6-5, 7-7, 9-10, 11-12 (ημχ.) 12-14, 12-17, 12-19, 13-21, 14-23, 17-26
ΔΙΚΕΑΣ (Θόδωρος Γκίνης): Τσακνής, Καραμπουρνιώτης, Ζαχάρης 3, Λεμπέσης, Φλώρος, Γκουλές 3, Κεδέρης 1, Γιαννόπουλος 2, Αθανασιάδης, Φίλης, Κουτσόπουλος, Κουρέτας, Χελιώτης 3, Λιόλιος, Χάλαρης 3, Πάβλοβιτς 2.
ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Μπαγιάς, Μπακαούκας 7, Γεωργιάδης 1, Δημοσθένους 2, Νικολαϊδης 4, Κολιούλης 1, Μπαλάς 2, Τσαούσης 2, Κατσίκης 4, Παπαδόπουλος Χ. 2, Τσιλιμπάρης, Ακριδόπουλος, Χόντο 1, Χατζηκωνσταντίνου 1, Τσιλιμπάρης Ν., Ξηρός.
Διαιτητές: Τσάκωνας-Ανταλής, δίλεπτα: 4-5, πέναλτι: 2/2-1/1, Κόκκινη: 41:56 Χελιώτης (τρία δίλεπτα).