Δευτέρα 24 Νοεμβρίου 2014

Παραμένουν ψηλά τα Βριλήσσια

Τη δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη σημείωσαν τα Βριλήσσια, που πέρασαν από το Κορωπί με σκορ 21-28. Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ, με τα Βριλήσσια να έχουν ισχνό προβάδισμα το οποίο κυμαινόταν από ενα εως δυο τέρματα. Έτσι το ημίχρονο τελείωσε με τους παίχτες του Γιάννη Γαλάνη να πηγαίνουν στα αποδυτήρια διατηρώντας ενα προβάδισμα δύο τερμάτων (11-13). Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαφορετική εικόνα αφού οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στην άμυνα από την αρχή και με
αποτελεσματικότητα στην επίθεση, διατηρούσαν μια διαφορα ασφαλείας, για να λήξει το παιχνίδι με σκορ 21-28. Με αυτή τη νίκη τα Βριλήσσια παραμένουν στην τρίτη θέση με 7 βαθμούς σε 5 αγώνες (εχουν κάνει το ρεπό τους) ενώ η ομάδα του Ντράγκαν Γιάντσα θα ψάξει τους πρωτους της βαθμούς, αρχής γενομένης στο παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής μέσα στα Χανιά που βρίσκονται στην ίδια θέση
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 21-28
Πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 5-6, 7-8, 8-10. 11-13 (ημ) 13-19, 14-19, 15-22, 18-23, 19-25, 21-28 (τελ)
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Γιάντσα) Σουρλαντζής 2, Γκούμας, Πέρρος 3, Αναγνώστου 1, Νομικός 7, Δημόπουλος, Κορδογιάννης 1, Διαμαντόπουλος, Παπαιωάννου 3, Αλεξανδρής 2, Ξύδης 1, Μαρκόπουλος, Βλάχος, Αλευράς 1, Τσουγένης, Stathi
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Γαλάνης): Τσικογιαννόπουλος, Σκουλάς 1, Ντούσικος 3, Κορμάζος 4, Καραδήμας, Νικολακόπουλος 5, Κλεώπας 2, Ρηγάκης 1, Γαλανάκης 1, Καμπούρης, Μωραΐτης 1, Τσιβρανίδης, Λιάλιος 2, Σομπιρακούλ 4, Χατζηκωνσταντίνου 4, Αλικάκος
Διαιτητές: Βήτας - Παχής
Δίλεπτα: 3 - 0
Πέναλτι: 2/1 - 4/4