Δευτέρα 10 Μαρτίου 2014

Τη νίκη της αγωνιστικής τα Χανιά επί του Πήγασου

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο ΓΣ Χανίων επί του Πήγασου Αιγίου το Σάββατο. Με αυτή την ήττα η ομάδα του Αιγίου υποχώρησε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ  οι γηπεδούχοι μπορούν να αισθάνονται ασφαλείς για την παραμονή τους.
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο από την αρχή. Στο πρώτο μέρος ο Πήγασος είχε καλύτερα πατήματα και διατηρούσε μικρό προβάδισμα μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου που τον βρήκε προηγούμενο με 13-15 έχοντας πρωταγωνιστές τους Πριόβολο και Γεωργίου.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε στο ίδιο μοτίβο μέχρι το 42' όπου οι γηπεδούχοι με αιχμές
τους Φαλτσέτα και Ξανθουδάκη πήραν το προβάδισμα με 20-19, το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα, που τους βρήκε να πανηγυρίζουν μια μεγάλη νίκη με 30-27 και τους φιλοξενούμενους να εκφράζουν έντονα παράπονα για τη διαιτησία.
ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 30-27
ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ: 2-2, 5-6, 7-8, 9-9, 10-12, 13-15(ημ.), 16-16, 18-19, 23-21, 25-23, 27-25, 30-27.
ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ (Πουλιδάκης - Κ. Σαμαράς) Σαμαράς, Μαλεφάκης, Βλατάκης, Λαδάκης 2, Κοκολοδημητράκης 4, Ξανθουδάκης 7, Παπαϊιωάννου 2, Αποστόλου, Φαλτσέτας 10, Καμπανιέρης, Καμαριανάκης, Σπυρλιδάκης, Ντούπης, Σόκολι, Μυντιλάκης 5, Σινιωράκης
ΠΗΓΑΣΟΣ (Κ. Χατζηκωνσταντίνου): Ευαγγελόπουλος, Διαμαντόπουλος, Γεωργίου 5, Μήλας 1, Δεμίρης 3, Πριόβολος 9, Θεοδωρόπουλος 1, Βουγιάνοβιτς 3, Πολίτης 3, Γιούπης 2, Ζάτσε, Πολυδώρου.
Διαιτητές: Δημάκης - Λεφάκης