Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2013

ΕΣΧΑ Εφήβων: Τη νίκη ο Άρης Νικαίας στο τοπικό ντερμπι

Ο Άρης Νικαίας κέρδισε το τοπικό ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Κερατσινίου και διατηρείται στο παιχνίδι για την 3η προνομιούχο θέση στο πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΧΑ. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε ποιο ψύχραιμα και προηγήθηκε στο σκορ μέχρι το 25' (8-6), αλλά οι παίχτες του Γιώργου Μπελεχρή με ένα επιμέρους 1:5 στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκαν με τη λήξη του, να προηγούνται με 10:11. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πανομοιότυπο με το πρώτο αφού ξεκίνησε πάλι με τους παίχτες του Παναγιώτη
Γιοκαρίνη πιο δραστήριους, αλλά και πάλι στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν κατάφεραν να ανταποκριθούν στην ανοιχτή άμυνα του Άρη με αποτέλεσμα το 16:16 στο 50', να γίνει 18:23 με τη λήξη του αγώνα
Ολυμπιακός Κερ. - Άρης Νικαίας 18:23
Πεντάλεπτα: 1-1, 4-1, 4-2, 6-3, 8-6, 10-11 (ημιχ) 11-13, 14-13, 16-16, 16-18, 18-20, 18-23 (τελικό)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (ΓΙΟΚΑΡΙΝΗΣ ΠΑΝ): ΣΑΒΒΑΚΗΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ 4, ΠΕΤΡΑΚΟΣ 3, NDREU4, ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 1, ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΛΕΞΗΣ 5, ΚΩΣΤΑΡΑΣ, ΣΑΡΡΗΣ, ΜΠΑΛΤΑΔΟΥΡΟΣ 1, ΚΑΣΕΡΟΠΟΥΛΟΣ, NDREU STIL (τ/φ)
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ ΓΕΩ): ΓΙΑΜΠΟΥΡΑΝΗΣ, ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ, ΤΑΒΛΑΡΙΔΗΣ,ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 6,ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΜΠΑΡΜΠΑΡΑΚΗΣ 3, ΓΟΥΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΣΑΜΑΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2 ΧΑΡΜΠΗΣ 6, ΠΟΤΑΜΟΥΣΗΣ 1, ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ.