Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Πέρασε ο ΔΙΚΕΑΣ από την Νίκαια

Μια ακόμα μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΔΙΚΕΑΣ, αυτή τη φορά μέσα στη δύσκολη έδρα του Άρη Νικαίας. Το παιχνίδι είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι μεταξύ δύο ομάδων που θα παλαίψουν για την άνοδο στην Α1 ανδρών. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους παίχτες του Π. Μελετάκου να μπαίνουν πιο συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι καταφέρνοντας να προηγούνται στα μισά του Α' ημιχρόνου με δυο τέρματα (7:5), σημείο στο οποίο φαίνεται να αφυπνήστηκε ο ΔΙΚΕΑΣ και με ενα επί μέρους σκορ 3:7, πήγε στα αποδυτήρια για τη λήξη του ημιχρόνου προηγούμενος με 10:12. Η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο παρέμεινε η ίδια, με τους παίχτες του Θ. Γκίνη να διατηρούν σταθερά ενα προβάδισμα 3 τερμάτων, για να φτάσουμε στο τελικό 18:21 για τους φιλοξενούμενους.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣΝΙ ΔΙΚΕΑΣ 18-21
Πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 7-5, 8-9, 9-10,10-12 (ημ.) 11-14,12-16,16-19,16-19,17-20,18-21(τελ)
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (ΜΕΛΕΤΑΚΟΣ Π.): ΚΟΥΡΗΣ, ΚΛΗΜΑΝΟΓΛΟΥ 9, ΤΣΙΟΥΤΑΣ,ΜΠΑΡΜΠΑΡΑΚΗΣ, ΒΑΛΑΝΤΑΣΗΣ,ΧΑΡΜΠΗΣ, ΑΝΤΥΠΑΣ, ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ 3, ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΑΣ, ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΣ 1, ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗΣ, ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ, ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ, ΧΡΟΝΗΣ, ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ
ΑΣΝΙ ΔΙΚΕΑΣ (ΓΚΙΝΗΣ Θ.): ΠΑΠΑΔΕΑΣ, ΖΑΧΑΡΗΣ 4, ΦΛΩΡΟΣ, ΞΥΧΑΛΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΕ 5, ΜΕΧΛΕΡΗΣ 1, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΛΗΣ, ΚΟΥΡΕΤΑ 3, ΜΠΑΓΙΑΣ, ΧΕΛΙΩΤΗΣ 1, ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΜΑΡ 1, ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΚΑΡ 6, ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ.
Διαιτητές: Ανταλής - Τσάμος Α.