Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Νίκη παραμονής με Πέρρο ο Ποσειδώνας

Πηγή: http://hatzi-handball.blogspot.grΞεδιάλυναν μια και καλή τα... σύννεφα του υποβιβασμού πάνω από το Λουτράκι, αφού ο Ποσειδώνας επικράτησε 33-32 του Αερωπού Έδεσσας, σημειώνοντας την 4η συνεχόμενη νίκη του στην Α1 Ανδρών! Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα στην τελευταία επίθεση του ματς (δίλεπτη Ροδοβίτης στο 59:41) και σκόραραν από την περιφέρεια με τον Πέρρο, στο 59:55, παίρνοντας τους δύο πολύτιμους βαθμούς. Νωρίτερα ο Αερωπός είχε ισοφαρίσει σε 32-32 (58') από 32-30 που ήταν πίσω στο σκορ, ενώ στο πρώτο ημίχρονο έλεγχε το ματς, αφού προηγήθηκε 7-13 στο 19' και 11-16 στο 23' αλλά μέχρι το ημίχρονο ο Ποσειδώνας ψαλίδισε την διαφορά και ισοφάρισε 16-16 στο 29'. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα νίκης και στο δεύτερο ημίχρονο, όταν σε δύο περιπτώσεις (34-36 και 53-55) έπαιξαν με δύο παίκτες παραπάνω, λόγω αποβολών του Ποσειδώνα, αλλά δεν είχαν την ψυχραιμία και δεν το εκμεταλλεύτηκαν.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ- ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 33-32
Τα δεκάλεπτα: 4-5, 8-13, 16-17 (ημχ.), 23-22, 28-28, 33-32
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Κώστας Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Σκρόμπιτς 2, Βαμβακάς 6, Πέρρος 12, Μουσάι, Δημητρόπουλος, Τούρκια, Μπάμπης, Μπάρμπας, Βένα, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 1, Βουγιάνοβιτς 7, Βασιλειάδης 1, Παπαδόπουλος 2, Χατζηκωνσταντίνου Θ., Ρουμελιώτης 2.
ΑΕΡΩΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Κότσιφας, Τζουβάρας Π. 4, Γιόσμου 6, Πετρίδης, Τζουβάρας Θ. 2, Κράλλης 5, Άντρεγιτς 7, Αθανασίου, Μπακιρτζής, Τσάπας 2, Αρβανιτίδης, Βαφειάδης, Μούσιος 6, Ροδοβίτης.
Διαιτητές: Τσακανίκας- Κολλάρος, δίλεπτα: 4-4, πέναλτι: 2/2-4/5.