Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Εύκολα ο ΠΑΟΚ τις Ελπίδες

Πηγή: http://hatzi-handball.blogspot.grΧωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα και με ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα (7-0) στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ νίκησε 39-11 τις Ελπίδες Δράμας στην 8η αγωνιστική της Α1 Γυναικών. Πριν τον αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη της αδικοχαμένης αθλήτριας του «δικεφάλου» Αντωνίας Πουσπουτάκη που έφυγε από την ζωή την προηγούμενη εβδομάδα.
ΠΑΟΚ- ΕΛΠΙΔΕΣ ΔΡΑΜΑΣ ΔΕΡΕΣ 39-11
Τα δεκάλεπτα: 7-0, 11-1, 17-2 (ημχ), 24-5, 31-8, 39-11.
 ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Ζούμπου, Ιωαννίδου Κ. 6, Νούλα 7, Σμαρδέλη 1, Τράικοβιτς 1, Ανθίτση 6, Μπίμπα, Χατζή 3, Λογδανίδου 4, Προκοπίδου 2, Βαφειάδου 4, Στρατάκη 1, Παυλίδου 5, Στάικου.
Ελπίδες (Παπαδόπουλος): Δημήτροβα, Μυτικοπούλου 3, Ιλίεβα 3, Σαλονικίδου, Παπαδοπούλου 2, Ασλαμαζίδου 3, Δημητριάδου, Βερουλασβίλι. Διαιτητές: Κοτζαφιλίου-Κοτζαφιλίου Δίλεπτα: 4-2 Πέναλτι: 2/2-0/0