Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Παραμένει δεύτερος

Μια ακόμη νίκη πέτυχε η ομάδα του Πρωτέα, αυτή τη φορά στη Νάουσα, απέναντι στο Ζαφειράκη, με σκορ 26-29, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Α2 ανδρών. Η ομάδα του Κύρου Σαράφη, έλεγχε το παιχνίδι από την αρχή, διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου που τους βρήκε να προηγούνται με 9-15. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Τεο Παυλίδη, βελτίωσαν πολύ την απόδοση τους, αλλά ο Πρωτέας διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ, για να φτάσουμε στο τελικό 26-29. Με αυτή τη νίκη ο Πρωτέας διατηρεί τη δεύτερη θέση του βαθμολογικού
πίνακα με 13 βαθμούς, ενώ ο Ζαφειράκης παρέμεινε στους 7 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας.
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 26-29
Πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 3-7, 6-10, 7-13, 09-15(ημ) 12-17, 17-21, 20-24, 22-25, 25-28, 26-29 (τελ)
Ζαφειράκης Νάουσας : (Παυλίδης) Λιούμης, Μπουμπουλέντρας, Θεοδωρόπουλος 4, Μαυροδουλάκης 3, Ρότζιος 1, Τσαγκέρας 2, Μαυρόπουλος, Τζουβάρας 4, Σιδηρόπουλος, Μαντζώρος, Αλμπανίδης 1, Τσουκαλάς, Τσάτρας 3, Μήτσικας 8, Τσαλιγόπουλος, Τσόγκας.
Πρωτέας Άρτας : (Σαράφης) Μάκης, Τσέλιος Π. 2, Γεροδήμος, Παπανδρέου, Ντάλας 2, Κίτσος , Τσέλιος Ν. 6, Κατσάνος , Τσούλος, Τσέλιος Γ. 3, Μακρής Κ. 4, Κώστας, Βουγιάνοβιτς 12, Μπίζγκα, Κολιός , Φωτίου.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος