Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Συνεχίζει να εκπλήσσει

Επανήλθε στις νίκες η ομάδα Χάντμπολ του Κενταύρου Αγριάς, η οποία στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Α2 εθνικής κατηγορίας Ανδρών κέρδισε την ομάδα του Ολυμπιακού Κερατσινίου με σκορ 26 - 21 στο κλειστό του ΕΑΚ Βόλου.
Η ομάδα της Αγριάς μπήκε με κεκτημένη ταχύτητα στην αρχή του παιχνιδιού και προηγήθηκε στο 1ο πεντάλεπτο με 3 - 0. Η ομάδα του Κερατσινίου που παρουσίασε και αυτή ένα νεανικό και αξιόμαχο σύνολο κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και να
είναι πάντα κοντά στο σκορ. Το ημίχρονο βρήκε τον Κένταυρο προηγούμενο με σκορ 10 - 8.
Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Γιάνη Τσιάπα πήρε ένα προβάδισμα 14 - 10 στο 35ο λεπτό. Όμως ο Ολυμπιακός έχοντας τον Κλημανόγλου σε μεγάλη μέρα, κατάφερνε να είναι πάντα κοντά στο σκορ μέχρι το 55ο λεπτό του παιχνιδιού. Στα τελευταία πέντε λεπτά ο Κένταυρος διεύρυνε το προβάδισμα, για να φτάσει την 4η του νίκη στο πρωτάθλημα, με σκορ 26-21.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 26-21
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 4-3, 5-4, 8-5, 10-6, 10-8 (ημ) 14-10, 14-12, 17-14, 19-16, 22-19, 26-21
Κένταυρος Αγριάς (Τσιάπας): Καραπαναγιωτίδης, Καρατοσίδης, Νούλης (1), Μπότσαρης (1), Ασαρίδης (2), Μιμίκος (4), Ζωναρόπουλος (4), Κρατήρας (1), Αστέρης (6), Λοίζου (3), Σκετόπουλος (1), Καρανάσιος, Κασσαβέτης, Ανδρέου (3), Κουρίδης, Λαγδός.
Ολυμπιακός Κερατσινίου (Τεγγελίδης): Λιάρης, Σαμαράς (1). Πετράκος (2), Νικολάου (4), Κουλακάρης, Ndreou (1), Κλημανόγλου (8), Αγορός, Τσακίρης (1), Λοπαρνάκης, Ματθιάδης (3), Γκίκας, Οικονομίδης (1), Μπανιάς, Ντέμα, Ανδριώτης.
Δίλεπτες: 7 - 7
Πέναλτι: 1/2, 3/4