Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2014

Εύκολη νίκη η Προσοτσάνη

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Προσοτσάνης. Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε, στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Α2, νίκησε μέσα στις Σέρρες, τον Πανσερραϊκό με 16-31. Όπως η ομάδα της Προσοτσάνης έτσι και ο Πανσερραϊκός παρουσιάστηκε με αρκετά ανανεωμένη ομάδα σε σχέση με πέρσι.
Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά τα κορίτσια του Α.Ο. Προσοτσάνης πάτησαν γκάζι, εξασφάλισαν μια καλή διαφορά στα τέρματα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μετέτρεψαν το παιχνίδι σε εύκολη υπόθεση. Το δεύτερο ημίχρονο είχε σχεδόν διαδικαστικό χαρακτήρα με την διαφορά να φτάνει τα δεκαπέντε τέρματα. Στο παιχνίδι χρησιμοποιήθηκαν όλες οι αθλήτριες και από τις δύο ομάδες, με τους προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Πανσερραϊκός- Α.Ο. Προσοτσάνης 16-31
Πεντάλεπτα: 5΄2-3, 10΄2-6, 15΄4-7, 20΄5-11, 25΄5-14, 30΄6-16 (ημίχρονο)
35΄7-19, 40΄8-22, 45΄11-24, 50΄13-28, 55΄14-29, 60΄16-31 (τελικό).
Πανσερραϊκός: Σκίζα, Τρανουλίδου, Σαρηβασιλειάδου, Δεμίρογλου, Βελέη 1, Κόρακα, Λιούρου, Βαφειάδου, Κιούπκιολη, Τσιρογιάννη 8, Πέμπε 1, Κατρακάζα 6, Νταμοτσίδου, Κατέρη.
Α.Ο. Προσοτσάνης: Τσάντα, Λαζαρίδου, Τόσκα Χρ., Πολίτη 1, Αλτηπαρμάκη, Ζιώγα 5, Μαυρομάτη 2, Τόσκα Ελ. 3, Σεβδίλη 15, Παλλικάρη 4, Πάλλα, Βασιλειάδου, Τσανάκα, Βουργασλή, Παπαδοπούλου 1.
Διαιτητές: Σαπανίδης-Παρασκευούδης.