Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2012

«ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ» ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Την Αναγέννηση Άρτας και την Νέα Ιωνία έπιασε στην κορυφή της Α1 Γυναικών ο ΠΑΟΚ που νίκησε 24-21 τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών στο ματς που έριξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής. Το ματς ήταν ντέρμπι με τον δευτεραθλητή Ελλάδος να διατηρεί το προβάδισμα μέχρι τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά δεν άντεξε και ο «δικέφαλος» του Βορρά είχε τις λύσεις στο φινάλε και πήρε το δίποντο.
ΠΑΟΚ- ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 24-21
Τα δεκάλεπτα: 5-4, 7-9, 10-11 (ημχ.), 14-14, 19-17, 24-21
ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Σμαρδέλη, Προκοπίδου 3, Νούλα 3, Λογδανίδου 4, Στρατάκη 5, Ανθίτση, Χατζή, Τραίκοβιτς 3, Μπίμπα 1, Ζούμπου, Ιωαννίδου, Βαφειάδου Κ. 5, Βαφειάδου Ε., Παυλίδου
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Γιώργος Γιουλβανίδης): Παρασκευαϊδου, Γιαντσή, Παπαδοπούλου Αλεξία, Χατζηπαρασίδου 11, Μπατζαρακούδη 4, Δερβίση, Παπαδοπούλου Ιωάννου, Παπαδοπούλου Μαρία 3, Αναστασιάδου, Ιωαννίδου 1, Τσαλουχίδου, Γιουλβανίδου 1, Τρελλοπούλου, Αναστασίου 1.

8. ΑΣΕ Ορμή Λουξ -2 43-52
*Η Ορμή ξεκίνησε με -2 βαθμούς διότι δεν είχε την περσινή περίοδο τμήμα μίνι και οι Πρωτοπόροι με -5 διότι δεν είχαν κανένα ηλικιακό τμήμα.