Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2012

Διπλό για την ΑΕΚ στο Λουτράκι 22-29

Πηγή: http://www.handball.gr από ΣΤΑΘΗ ΠΑΠΑΧΑΡΤΟΦΥΛΗΕίκοσι λεπτά χρειάστηκε μέχρι να... πάρει μπροστά η ΑΕΚ που νίκησε εύκολα 29-22 τον Ποσειδώνα Λουτρακίου εκτός έδρας στο τηλεοπτικό ματς της αγωνιστικής. Η «Ένωση» είχε πρώτο σκόρερ τον δεξιό εξτρέμ Χριστόφορο Μπακαούκα με 14 τέρματα, ενώ άλλα 6 πέτυχε ο αριστερός εξτρέμ Διονύσης Γεωργιάδης. Οι γηπεδούχοι που αντιστάθηκαν λίγο περισσότερο από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου είχαν πρώτο σκόρερ τον έμπειρο Γιώργο Πέρρο.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ- ΑΕΚ 22-29
Τα δεκάλεπτα: 3-5, 7-8, 10-16 (ημχ.), 12-22, 17-24, 22-29
ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Κώστας Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Σκρόμπιτς 2, Βαμβακάς 4, Πέρρος 7, Δημητρόπουλος, Τούρκια, Σταμούλης, Μπάρμπας, Βένας, Φακέλης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 3, Βουγιάνοβιτς 3, Βασιλειάδης 1, Παπαδόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου Αθ., Ρουμελιώτης 2.
ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Καφφάτος, Μπακαούκας 14, Γεωργιάδης 6, Γιαννόπουλος, Μπαλωμένος 3, Τσακνής, Συγγάρης, Ασαρίδης, Οικονόμου, Αλβανός 4, Τσαούσης 1, Παπαδιονυσίου, Κουρέτας, Παπαδόπουλος 1, Κότσιρας, Χερουβείμ.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας. 3-6, Πέναλντι: 4/5-2/3