Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Μεγάλη νίκη για την Μέλσουνγκεν 32-27 την Γκούμερσμπαχ

Μεγάλη νίκη για την Melsungen 32-27 την Gummersbach μέσα στο Κάσσελ μπροστά σε 2.000 θεατές με κορυφαίο τον Σάββα Καρυπίδη που σκόραρε 9 φορές.
Στο πρώτο ημίχρονο η δύο ομάδες ξεκίνησαν εξίσου δυνατά στο παιχνίδι όμως οι γηπεδούχοι πήραν μια διαφορά 3 τερμάτων στο 13' (6-3) διαφορά που κράτησαν μέχρι και σχεδόν το τέλος του ημιχρόνου (11:9). Στο 2ο ημίχρονο όμως η Melsungen ανέβασε ρυθμούς και με ένα σερί 3-0 στα πρώτα 3 λεπτά αύξησε την διαφορά στα +7 τέρματα και έφτασε εύκολα στο τελικό 32:27.
MT Melsungen: Appelgren, Sandström, Stenbäcken, Mansson, Kubes, Fahlgren (6), Vasilakis (5), Hildebrand, Danner (3), Sanikis, Karipidis (9/7), Allendorf (5), Vuckovic (4)
VfL Gummersbach: Ristovski, Rezar, Mladenovic, Schindler (5), Kopco (2), Krause (2), Putics, Lützelberger (2), Teppich, Mahé (5/1), Pfahl (7), Gaubatz, Sprem (2), Zrnic (2)