Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Νίκη για Ποσειδώνα με Αναγέννηση. Σήμερα με Δούκα και ΑΕΚ αντίστοιχα

Μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι ο Ποσειδώνας νίκησε στο Λουτράκι με 21-20 την Αναγέννηση Βύρωνα σε φιλικό προετοιμασίας. Η ομάδα του Βύρωνα έλεγχε το ματς στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα προηγήθηκε με τρία γκολ, έχοντας κορυφαίους τους Μυλωνά και Π. Στούμπη. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κορινθίας αντέδρασε και βρήκε τις λύσεις από την περιφέρεια με τους Χερουβείμ και Βαμβακά να σημειώνουν από πέντε τέρματα.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να περάσουν μπροστά για πρώτη φορά στο 40:10 με 15-14. Λίγο πριν το τέλος ο Ποσειδώνας προηγήθηκε 21-18 με την
Αναγέννηση να μειώνει στο τελικό σκορ. Οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν πλήρεις, ενώ η Αναγέννηση είχε πολλές απουσίες, αφού για διάφορους λόγους δεν αγωνίστηκαν οι Λεωνίδας, Γεωργίου, Αργυράκης, Αντωνιάδης, Χριστοδούλου και Καραστέργιος.
Σήμερα Σάββατο οι δύο ομάδες θα αντιμετωπίσουν τον Δούκα και ΑΕΚ αντίστοιχα.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 21-20
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-6, 5-7, 7-7, 7-9, 9-12 (ημχ.), 11-13, 14-14, 15-15, 18-16, 20-18, 21-20
ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογεώργος, Μπάρμπας, Μανιουδάκης, Οικονόμου, Παπαδιονυσίου 1, Χερουβείμ 5, Τρουμπέτας, Πέρρος 3, Βαμβακάς 5, Μελετάκος 2, Βασιλειάδης, Ρουμελιώτης 2, Παπαδόπουλος, Παλαιολόγος, Τοκατζόγλου 3.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Παναγιώτης Ιατρούδης): Βλαχοθανάσης, Μαγκαφουράκης, Φάμπατς 2, Στούμπης Δ. 2, Στούμπης Π. 8, Μυλωνάς 3, Τσεύλικος 1, Χατσίκας 3, Λάκοβιτς 1.
Διαιτητές: Καραπάνος- Χρόνης.