Κυριακή 23 Ιουνίου 2013

ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΥΝΗΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Στην πρεμιέρα της στο 17ο τουρνουά των Μεσογειακών Αγώνων της Μερσίνα η Εθνική Ανδρών έχασε με 27-20 (11-9 ημχ.) από την Τυνησία 11-9. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στάθηκε άξια για ένα ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο δεν κατόρθωσε να μείνει κοντά στο σκορ, γνωρίζοντας την ήττα. «Στο πρώτο ημίχρονο παρά τα λάθη μείναμε κοντά στο σκορ και ήμασταν μέσα στην διεκδίκηση της νίκης.
Στο δεύτερο δεν αντέξαμε και κάναμε 16 λάθη με αποτέλεσμα να δεχθούμε πολλούς αιφνιδιασμούς. Η Τυνησία είναι σχεδόν ίδια ομάδα με αυτή που έπαιξε στους Ολυμπιακούς Αγώνες και με προσθήκες από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, όπου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο», σχολίασε ο συνεργάτης του Γιώργου Κρανάκη, Παναγιώτης Μεσσήνης. Τα γκολ της Ελλάδας: Τσάτσος 3, Παλάσκας 3, Ζαμπούνης 2, Τζηράς 6, Ιωαννίδης 1, Μαραγκός 5,
Αύριο η Εθνική θα αντιμετωπίσει στις 12:00 την Σλοβενία.