Τετάρτη 2 Απριλίου 2014

Νικήτρια η Καλλιθέα Βέροιας επί της Καστοριάς

Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα της Βέροιας χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στην Καστοριά. Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να δείχνουν μουδιασμένες έχοντας ως αποτέλεσμα να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το ημίχρονο το οποίο έκλεισε με 14-14. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η Καλλιθέα βρήκε καλύτερα πατήματα κυρίως στην άμυνα και με τον τερματοφύλακα Μαυρίδη να σταματάει τις επιθέσεις της Καστοριάς και τους Γιούπη, Πρωτογέρη, Καραπείδη πρώτα βιολιά στην επίθεση, δημιούργησε διάφορα 5 γκολ την οποία διατήρησε μέχρι το σφύριγμα της λήξης με τελικό αποτέλεσμα 35-31. Διακριθέντες για την Καλλιθέα οι Γιούπης, Πρωτογέρης και Καραπείδης ,καθώς και ο τερματοφύλακας Μαυρίδης και για την Καστοριά ο Taneski.
Καλλιθέα Βέροιας (ΓΕΒ2011) - Α.Ο.Α Καστοριάς 35 - 31
Δεκάλεπτα: 6-6, 10-8, 14-14 (ημχ), 23-21, 30-25, 35-31(τελικό).
Καλλιθέα Βέροιας (ΓΕΒ2011) : Τσικίνας, Μαυρίδης, Τριγώνης, Παγγούρας 4, Καραπείδης 6, Πρωτογερης 7, Γιούπης 13, Παπαδόπουλος 1, Γιακουμόπουλος Α. , Χασιώτης, Γουναράς, Βόλκος, Κάτσιος, Καρανίκας, Νικολαΐδης, Μάρτος 4.
Α.Ο.Α Καστοριάς: Μπουζόπουλος , Παπακώστας 2, Μέλιος 2, Σαλαγιάννης 1, Δόκαλος 5, Taneski 15, Αναστασίου 1, Μαυρόπουλος 2, Τοκατλίδης, Νικηφόρος 3, Φυλακτός, Τάσιος.
Διαιτητές: Αναστασίου - Κυριακού
Δίλεπτα: 3 - 3
39.21 κόκκινη κάρτα ο Μαυροπουλος για επικίνδυνο παιχνίδι χωρίς να κρατηθεί το δελτίο του.
Πέναλτι: 3/3 - 1/2