Τετάρτη 7 Ιανουαρίου 2015

Η ΑΕΣΧ Πυλαίας νικήτρια στο Climax παίδων

Με νικήτρια την ΑΕΣΧ Πυλαίας ολοκληρώθηκε χθες το 2ο Handball Climax Xmas Cup του Φοίβου στο κλειστό των Συκεών. Για τέσσερις ημέρες περισσότεροι από 200 αθλητές των 14 ομάδων που συμμετείχαν έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους μέσα σε κλίμα αθλητικής άμιλλας και πρωταγωνίστησαν σε δυνατές αναμετρήσεις. Η τελευταία μέρα περιελάμβανε τους αγώνες κατάταξης και τους τελικούς, καθώς και τις ομαδικές και ατομικές βραβεύσεις, παρουσία του ομοσπονδιακού τεχνικού της Εθνικής παίδων, Δημήτρη Δημητρούλια, του παλιού πρωταθλητή Τόλη Αποστολίδη και του δημάρχου Συκεών, Σίμου Δανιηλίδη.
Στον τελικό η ομάδα της Πυλαίας επικράτησε του Φοίβου με 20-14 και κατέκτησε την πρώτη θέση, ενώ τρίτη αναδείχθηκε η σέρβικη Μέτεορ που επιβλήθηκε του Δούκα με 25-16. Πολυτιμότερος παίκτης της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο Καλόμοιρος της Πυλαίας, καλύτερος τερματοφύλακας ο Μπέτσιος του Φοίβου και καλύτερος αμυντικός ο Ανθομελίδης της Πυλαίας.