Πέμπτη 8 Μαΐου 2014

Μεγάλη νίκη του Έσπερου Καλλιθέας επί του Κένταυρου Αγριάς

Μεγάλη νίκη του Έσπερου Καλλιθέας επί του πρωτοπόρου του δευτέρου ομίλου της εθνικής Κένταυρου Αγριάς με 21-17...Ο Έσπερος μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό και έχοντας ως όπλο την άμυνα του κατάφερε να μην χάσει την πρωτοπορία στο σκορ σε κανένα σημείο του παιχνιδιού έχοντας μάλιστα δεχτεί στο πρώτο ημίχρονο μόλις 3 γκολ σε 30 ολόκληρα λεπτά...στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ξεκίνησε πάλι πολύ δυνατά και μάλιστα περίπου στα μέσα της δεύτερης περιόδου η διαφορά έφτασε και στα 7 γκολ 21-14..εκεί ο Κένταυρος αντέδρασε και με ένα σερί 0-3 κατάφερε να κλείσει την διαφορά στα 4 γκολ με το τελικό 21-17. Με αυτήν την νίκη ο Έσπερος εξασφάλισε ουσιαστικά την δεύτερη θέση του ομίλου του που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου στην Α2 εθνική κατηγορία.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ 21-17
5λεπτα: 1-1, 2-1, 2-2, 4-2, 5-2, 7-3 ΗΜ 7-4, 10-5, 13-8, 16-12, 20-14, 21-17 ΤΕΛΙΚΟ
ΕΣΠΕΡΟΣ (ΑΙΒΑΛΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ): ΜΑΣΟΥΡΙΔΗΣ , ΚΑΛΑΤΖΑΚΗΣ , ΚΟΤΕΛΙΔΑΣ(3) , ΑΝΔΡΟΝΗΣ(3) , ΜΠΑΚΑΒΕΛΟΣ(1) , ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(1) , ΔΑΛΕΚΟΣ(1) , ΒΡΕΤΤΟΣ(4) , ΤΣΑΦΑΝΤΑΚΗΣ(1) , ΧΑΡΡΟΣ(2) , ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ , ΨΑΡΡΟΣ(2) , ΠΟΛΛΑΚΗΣ(3) , ΤΥΜΠΑΠΟΓΛΟΥ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ (ΤΣΙΑΠΑΣ Ι.): ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ , ΜΠΟΥΡΓΑΚΗΣ , ΣΚΕΤΟΠΟΥΛΟΣ , ΛΟΙΖΟΥ(1) , ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ (5) , ΑΝΔΡΕΟΥ(4) , ΜΙΜΙΚΟΣ(1) , ΣΩΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ(1) , ΚΑΤΣΑΡΟΣ(1) , ΠΗΝΑΚΗΣ, ΑΔΑΡΑ, ΚΕΦΑΛΑΣ, ΑΣΑΡΙΔΗΣ(4)