Κυριακή 4 Μαΐου 2014

Ισόπαλοι Αρης Νικαίας και Πήγασος Αιγίου στο αντίο του Σ. Βερβενιώτη

Όμορφο παιχνίδι έγινε χθές στη Νίκαια, όπου ο τοπικός Άρης Νικαίας και Πήγασος Αιγίου, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 30-30. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο από την αρχή και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο με 14-16. Η επανάληψη ήταν στο ίδιο μοτίβο με καμμία ομάδα να μπορεί να ξεφύγει στο σκορ, για να φτάσουμε στο τελικό 30--30. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα πριν το ξεκίνημα του αγώνα η συγκινητική στιγμή μια και ήταν ο τελευταίος αγώνας του διαιτητή Στέλιου Βερβενιώτη, στον οποίο εδόθη ένα αναμνηστικό δίπλωμα με τις υπογραφές των παικτών, προπονητών συνεργατών και παραγόντων του τελευταίου του αγώνα.
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 30-30
5ΛΕΠΤΑ: 4-3, 6-7, 9-7, 9-10, 12-13, 14-16 (ημ.) 17-18, 19-19, 22-22, 25-26, 28-27, 30-30(τελ)
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (ΜΕΛΕΤΑΚΟΣ Π) ΚΟΥΡΗΣ, ΚΛΗΜΑΝΟΓΛΟΥ 10, ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ Ν, ΠΟΛΙΤΗΣ Α, ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ Ι. 3, ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΣ 4, ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗΣ 5,
ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ 2, ΚΟΥΡΕΝΤΖΗΣ, ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ (Τ/Φ), ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ, ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΑΣ
ΓΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Κ.) ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ Τ 6, VUJANOVIC 6, ΜΗΛΑΣ 1, ΓΙΟΥΠΗΣ 2, ΠΡΙΟΒΟΛΟΣ 8, ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ 1, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ZACE, ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ 6, ΚΑΝΕΛΛΟΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΒΕΡΒΕΝΙΩΤΗΣ - ΔΗΜΑΚΗΣ