Πέμπτη 2 Αυγούστου 2012

Αήττητη η Γαλλία, δύσκολες νίκες για Ισπανία, Κροατία, Δανία εύκολη για Αργεντινή

Ο Νοτιοκορεάτης τερματοφύλακας αποκρούει εναγωνίως (Φωτογραφία: Associated Press )Η Γαλλία δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και επικράτησε 25-19 της Τυνησίας, κρατώντας το αήττητο στο Α' όμιλο του Ολυμπιακού τουρνουά στο χαντμπολ ανδρών.
Ισπανία - Ν.Κορέα 33-29
Στον άλλο όμιλο η Ισπανία επικράτησε της Νότιας Κορέας με 33-29 στην 3η αγωνιστική.
Κροατία - Ουγγαρία 26-19
Σε αγώνα για την 3η ημέρα του Β' ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ ανδρών του Λονδίνου, η Κροατία νίκησε 26-19 την Ουγγαρία. Οι νικητές ήταν μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 11-9.
Βρετανία - Αργεντινή 21-32
Σε αγώνα για την 3η ημέρα του Α' ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ ανδρών του Λονδίνου, η Αργεντινή επικράτησε άνετα της Μεγάλης Βρετανίας με 32-21 (ημίχρονο 16-11).
Σερβία - Δανία 25-26
Σε αγώνα για την 3η ημέρα του Β` ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ ανδρών του Λονδίνου, η Δανία ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι με τη Σερβία, 26-25. Οι Σκανδιναβοί ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 13-11.