Πέμπτη 2 Αυγούστου 2012

Στην 3η ημέρα του τουρνουά Νίκες για Γαλλία, Βραζιλία, Ισπανία και Κροατία στο χάντμπολ γυναικών

(Φωτογραφία: Associated Press )
Η Γαλλία επικράτησε άνετα της Σουηδίας με 29-17 σε αγώνα για την 3η ημέρα του 2ου ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ γυναικών του Λονδίνου. Στο ημίχρονο η γαλλική ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ με 16-11.
Μ. Βρετανία-Βραζιλία 17-30
Η Βραζιλία νίκησε άνετα τη Μεγάλη Βρετανία με 30-17 (ημίχρονο 8-17) σε αγώνα για την 3η ημέρα του 1ου ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ γυναικών του Λονδίνου.
Ισπανία-Δανία 24-21
Σε αγώνα για την 3η ημέρα του 2ου ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ γυναικών του Λονδίνου, η Ισπανία επικράτησε 24-21 της Δανίας. Η ομάδα της ιβηρικής χερσονήσου είχε το προβάδισμα στο ημίχρονο με 14-9.
Ρωσία-Κροατία 28-30
Σε αγώνα για την 3η ημέρα του 1ου ομίλου στο Ολυμπιακό τουρνουά χάντμπολ γυναικών του Λονδίνου, η Κροατία ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με τη Ρωσία (30-28). Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο ημίχρονο 15-15.