Δευτέρα 2 Φεβρουαρίου 2015

Πράσινο το τοπικό ντέρμπι

Ακόμη μια νίκη για την ομάδα του Πρωτέα Άρτας, σε ένα κατάμεστο γήπεδο, στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την Αναγέννηση Άρτας. Ο αγώνας είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο πρώτο ημίχρονο όπου οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με το ημίχρονο να βρίσκει τους παίχτες του Κ. Σαράφη, να προηγούνται με 12-10.
Το δεύτερο ημίχρονο όμως, ξεκίνησε με τον Πρωτέα να μπαίνει πολύ δυνατά φτάνοντας τη διαφορά στα 8 τέρματα στο 40' και
κάπου εκεί τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι, για να λήξει με το τελικό σκορ 36-23.
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 36-23
Πεντάλεπτα: 4-1, 5-5, 6-6, 8-8, 12-10, 15-12 ημ. 19-13, 23-15, 25-17, 29-19, 33-21, 36-23
Πρωτέας Άρτας : (Σαράφης) ΜάκηςΑ, Τσέλιος Π. 4, Γεροδήμος 1, Παπανδρέου, Ντάλας 3, Κίτσος 5, Τσέλιος Ν. 3, Γιολδάσης 2,Τσούλος, Τσέλιος Γ. 5, Μακρής Κ. 1, Κώστας, Βουγιάνοβιτς 11, Μπίζγκα 1, Κολιός , Μακρής Δ.
Αναγέννηση Άρτας: (Γρούμπας) Δεληκούρας, Καραντζιάς, Γιαμούρης, Κάντσης 7, Λάσκας 3, Νασιούλας , Θεοχάρης 2, Μακρής 5, Βαρής, Μηλιώνης, Λάιος 6.
Διαιτητές: Βέργος - Αβράμης