Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ο ΠΑΟΚ

Ο «δικέφαλος» του Βορρά επιβλήθηκε και του Φιλίππου Βέροιας με 31-23 στο «Σπίτι του Χάντμπολ»
Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Stoiximan.gr ΠΑΟΚ επικράτησε με 31-23 του Φιλίππου Βέροιας για τη 17η αγωνιστική της Α1 ανδρών.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 12-12, αλλά στο δεύτερο οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 7-1 ξέφυγαν με 19-13 (40') και ουσιαστικά «καθάρισαν» το ματς. Στα
αξιοσημείωτα του αγώνα το πρώτο γκολ του Βαγγέλη Αραμπατζή με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, που ήταν και το γκολ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.
ΠΑΟΚ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 31-23
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-4, 6-5, 8-6, 10-9, 12-12 (ημχ), 15-12, 19-13, 23-16, 26-18, 28-21, 31-23
ΠΑΟΚ (Νίκος Γεωργιάδης): Παλάσκας 5, Γουργούμης, Τσίλης 6, Νικολαϊδης 1, Κοκκώνης 2, Ιωαννίδης, Μπουκοβίνας, Πετρίδης 1, Αλβανός 7, Τσακίρης 6, Κωστακίδης, Κεσίδης Β., Κεσίδης Σ. 2, Ζάγκας, Τσαμουρίδης, Αραμπατζής 1
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Ευαγγελόπουλος, Κωστακίδης 2, Ζλατάνος, Βραζάλιτσα 2, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής 6, Μπαντής 3, Αποστολίδης, Σανίκης 3, Δραγκόλας 2, Κορωνάς Θ., Παπαδόπουλος 4, Δεληγιάννης 1, Μάντζος, Ζευγαρόπουλος
Διαιτητές Πατιός - Τσιάνας Δίλεπτα 5-3, Πέναλτι 2/2 - 5/5
Πηγή φωτό: pliroforiodotis.gr