Πέμπτη 28 Μαΐου 2015

«Άλωσε» το Λουτράκι η ΑΕΚ

Με το ίδιο «νόμισμα πλήρωσε» τον Ποσειδώνα η ΑΕΚ, επικρατώντας στο Λουτράκι με 27-23 του αντιπάλου της στην παράταση και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των «μικρών» τελικών της Α1 χάντμπολ των ανδρών.

Η ημέρα των θρίλερ η σημερινή στο ελληνικό χάντμπολ, αφού μετά το συγκλονιστικό ματς στο ΠΑΟΚ- Διομήδης, σπουδαίο ματς έγινε και στο Λουτράκι στον 2ο μικρό τελικό της Α1 Ανδρών.
Η ΑΕΚ έκανε την ανατροπή και αφού αρχικά ισοφάρισε 20-20 στην κανονική διάρκεια του ματς, από 20-18 που ήταν πίσω στο σκορ, στην παράταση έλεγξε το παιχνίδι και το πήρε με 27-23.
Το 3ο και τελευταίο ματς θα γίνει στην Αθήνα το προσεχές Σαββατοκύριακο και ο νικητής θα κάνει το 2-1 και θα κατακτήσει την 3η θέση.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 23-27 Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-2, 4-4, 4-6, 5-9, 9-9 (ημχ.), 11-11, 13-12, 15-13, 16-16, 18-17, 20-20 (κ.α.), 22-24, 23-27.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογεωργός, Βαμβακάς, Πέρρος 3, Χερουβείμ 5, Τοκατζόγλου, Οικονόμου 2, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 1, Τρουμπέτας 3, Μελετάκος 4, Βασιλειάδης 5, Παπαδόπουλος, Ρουμελιώτης, Παλαιολόγος.
ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Μπακαούκας 10, Ακριδόπουλος, Γεωργιάδης 6, Δημοσθένους 1, Νικολαϊδης 4, Κολιούλης, Μπαλάς, Τσαούσης 4, Κατσίκης 2, Παπαδόπουλος Χ., Ξηρός, Πλέχ, Παπαδόπουλος Γ., Τσιλιμπάρης.
Διαιτητές: Ανταλής- Τόλιος, Κόκκινη: 58:10 Μπακαούκας (απευθείας για εξύβριση- κρατήθηκε δελτίο), δίλεπτα: 4-4, πέναλτι: 3/5-5/6.